Четвер, 06.08.2020, 17:19 | Вітаю Вас Гість

Кременчуцький ліцей №30 "Олімп" імені Н.М. Шевченко

Меню сайту
Контантна інформація
Телефон приймальні:
5-33-40
Телефон директора:
5-16-14
Телефон заступника:
5-37-15
E-mail:
kremlit30@gmail.com
Адреса:
м.Кременчук,
пров. О.Кошового, 3


Просмотреть увеличенную карту

 

Вивчаємо Scratch
Права дитини
Психологічна служба ЗЗСО м.Кременчук

Психологічна служба ЗЗСО м.Кременчук

Національна дитяча гарча лінія
Національна гарча лінія
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Пошук
Друзі сайту


Яндекс.Метрика

Звіт директора перед громадськістю за 2012-2013 навчальний рік

Шановні колеги, запрошені, члени батьківського комітету та громадськості !

На виконання наказу МОНУ № 55 від 28.01.2005року «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», з метою утвердження прозорої та демократичної системи управління освітою та прийняття управлінських рішень в загальноосвітніх та інших навчальних закладах міста вже кілька років запроваджено щорічне звітування керівників.

На мою думку такі заходи сприяють  покращенню роботи адміністрації та педагогічного колективу, стимулюють динамічний та прогресивний розвиток навчального закладу, дозволяючи підвести підсумки навчального року,  який минув та спланувати комплекс заходів на рік наступний.

2012-2013 навчальний рік для ліцею був динамічним. Стратегічна програма розвитку навчального закладу протягом останніх років приносить результати, які переконують в тому, що навчальний заклад  рухається за вірною траєкторією.

Головними учасниками навчально-виховного процесу в ліцеї № 30 є звичайно учні які його відвідують та відповідно до діючого законодавства формують його мережу. На виконання діючого законодавства щодо забезпечення обов`язковості загальної середньої освіти в ліцеї організовано облік дітей дошкільного та шкільного віку з відповідним охопленням їх шкільною освітою.

Протягом поточного навчального року мережа класів в ліцеї склала 38 класів з загальною кількістю учнів 1080 осіб. Середня наповнюваність класів складає 28,3 учнів.(27, 3 минулого року). Протягом року вибуло 42  учня, прибуло 15  учнів. На основі складених списків  створено шкільну базу даних дітей та підлітків мікрорайону, яким станом на 01.09. виповнюється 5-18 років. Дітей, яким виповнилось 5 років –63 (2011-2012 н.р); шкільного віку (6-18 років) –741 (2011-2012 н.р). З них навчаються для здобуття середньої повної освіти 737 учнів,  не навчаються –4 учнів, в тому числі: за станом здоров’я –4;  

Не приступили до навчання в першому класі 0 учнів. Навчаються в нашому навчальному закладі  376 учнів мікрорайону школи.

Високий рівень навчальних досягнень демонструють 158 учнів(15%), високий та достатній – 537 учнів (50%) Кількість учнів 9 класів, які отримали свідоцтво з відзнакою – 17, кількість медалістів – 10, ( 9 за особливими умовами нагородження)

Обов’язок кожного з нас розуміти важливість збереження та необхідність поступового розширення мережі учнів та пряму залежність від  цих чинників педагогічного навантаження.

2. Наукова робота

У 2012 – 2013 навчальному році в ІІ (міському) етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін взяв участь 81 ліцеїст.

Результати ІІ етапу (міського) олімпіад свідчать про високий рівень знань учасників змагань. Більшість учнів успішно впоралися із завданнями, виявили глибоке розуміння законів, теорій, продемонстрували вміння творчо застосовувати теоретичні знання на практиці, обґрунтовувати одержані результати, робити узагальнення та висновки, відстоювати власну думку.

У 2012 – 2013 н. р. 63 ліцеїсти (78 % від загальної кількості учасників) стали переможцями й призерами II (міського) етапу олімпіад, з них І – 28 місць (44 %), ІІ – 13 місць (21 %), ІІІ – 22 місць (35 %). Ліцей посів ІІ командне місце. Результати олімпіад свідчать про те, що в ліцеї підвищився рівень підготовки обдарованих учнів до участі в олімпіадах, проводилась індивідуальна робота з учнями, які були включені в склад команд, з розвитку інтересів учнів до знань. Призові місця маємо з усіх навчальних предметів, крім педагогіки і психології та фізичної культури:

-       українська мова та література (4 місця, учителі Мирошниченко С.М., Макашова Ю.В., Старчик Г.І.);

-       математика (5 місць, учителі Костина А.І., Максимцова М.Г.,                 Шохирева Л.С., Дерієнко Л.В.);

-       трудове навчання (4 місця, учителі Колісник І.О., Шитко О.А.);

-       технології (2 місця, учитель Колісник І.О.)

-       хімія (8 місць, учителі Пугач Н.С., Гончаров В.М.);

-       історія (5 місць, учителі Шиян О.М., Прасковська Г.Л., Капуста І.О.,              Кууск О.Є.);

-       біологія (7 місць, учителі Карпенко С.І., Лихо В.П.);

-       екологія (3 місця, учитель Карпенко С.І.);

-       економіка (2 місця, учитель Кууск О.Є.);

-       фізика (4 місця, учитель Чикиш Ю.М.);

-       астрономія (2 місця, учитель Чикиш Ю.М.);

-       географія (4 місця, учителі Горбель С.І., Рохно Т.М.);

-       англійська мова (3 місця, учителі Придава Ю.В., Сітало О.О.,                  Погоріла Н.О.);

-       інформатика (3 місця, учителі Терещенко Ю.П., Чайдак О.В.);

-       інформаційні технології (2 місця, учителі Чайдак О.В., Терещенко Ю.П.);

-       основи правознавства (4 місця, учитель Кууск О.Є);

-       російська мова та літератури (1 місце, учителі Юраш Н.Л.).

Глибокі знання показали учні на олімпіадах з: історії (100%), біології (100 %), трудового навчання (100%), технологій (100 %),  правознавства (100 %), астрономії (100 %), математика (83%), хімії (80%), фізики (80%), української мови та літератури (80%), англійської мови (75 %), економіки (67 %),  географії (67%), екології (67%),  інформатики (60%),  інформаційних технологій (50 %), російської мови та літератур (33 %)

26 учителів ліцею підготували переможців та призерів ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Серед них найбільшу кількість призерів підготували такі вчителі:

-       Карпенко С.І., учитель біології, екології (10 призерів);

-       Кууск О.Є., учитель історії, правознавства та економіки (8 призери);

-       Пугач Н.С. та Гончаров В.М., учителі хімії (8 призерів);

-       Чикиш Ю.М., учитель фізики і астрономії (5 призерів);

-       Колісник І.О. , учитель трудового навчання та технологій (4 призери);

-       Терещенко Ю.П. та Чайдак О.В., учителі інформатики (5 призерів);

-       Дерієнко Л.В., учитель математики (2 призери);

-       Горбель С.І.., учитель географії (2 призери);

-       Рохно Т.М., учитель географії (2 призери);

-       Мирошниченко С.М., учитель української мови та літератури (2 призери); 

-       Шитко О.А., учитель трудового навчання (2 призери).

Недостатній рівень знань виявили учасники ІІ (міського) етапу олімпіад з педагогіки і психології та фізичної культури (жодного призового місця), математики (10 клас), інформатики (10 – 11 класи), англійської мови (11 клас), фізики (8 клас),  української мови і література (8 клас), інформаційних технологій (8, 10 класи).

Дипломи І ступеня вибороли учні ліцею з географії (Пасько Маргарита, учениця 10 – А класу, учитель Рохно Т.М.), хімії (Теняєв Володимир, учень 9 – Д класу, учителі Пугач Н.С. і Гончаров В.М.), екології (Шиян Назар, учень 11 – Б класу, учитель Карпенко С.І.), інформаційні технологій (Теняєв Володимир, учень 9 – Д класу, Чайдак О.В.).

Слід відмітити високий рівень підготовки учнів до участі в олімпіадах. Зокрема, ряд учнів брали участь у декількох олімпіадах і завоювали призові місця. Так, Теняєв Володимир, учень 9 – Д класу, виборов два перших місця  з хімії та інформаційних технологій, ІІ місце – з математики та ІІІ – з інформатики; Шиян Назар, учень 11 – Б класу, отримав диплом І ступеня з екології і ІІІ ступеня – з біології; Крамаренко Ольга, учениця 9 – А класу, посіла ІІ місця в олімпіадах з хімії і географії; Ірклій Артур, учень 9 – А класу, виборов ІІ місце з англійської мови та ІІІ – з правознавства.

У ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін брали участь 2 учні ліцею: Теняєв Володимир, учень 9 – Д класу (хімія, учителі Пугач Н.С., Гончаров В.М.), і Пасько Маргарита, учениця 10 – А класу (географія, учитель Рохно Т.М.). Теняєв Володимир отримав диплом ІІ ступеня в олімпіаді з хімії.

16 учителів ліцею підготували переможців та призерів ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Серед них найбільшу кількість призерів підготували такі вчителі: Карпенко С.І., учитель біології, екології (6 призерів);  Пугач Н.С. та Гончаров В.М., учителі хімії (5 призерів);               Колісник І.О. , учитель трудового навчання та технологій (2 призери).

Участь учнів ліцею  у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України

У І (міському) етапі конкурсу-захисту брали участь 27 ліцеїстів.

Дипломів І ступеня – 27 (100%).

У ІІ (обласному) етапі – 26 учасників.

Дипломів І ступеня – 3 (13%), ІІ ступеня – 14 (58%), ІІІ ступеня – 7 (29%)

Досягнення вчителів:

-         Завершено Всеукраїнський експеримент «1учень-1компютер».

-         авторський колектив учасників всеукраїнського науково-дослідного експерименту «1 учень: 1 комп’ютер»: Колос Катерина Олександрівна, Субботіна Світлана Володимирівна , Зубарєва Марина Василівна;

-         організовано роботу методичної ради ліцею, працює 10 методичних об’єднань учителів ліцею, 8 творчих груп та лабораторій;

-         організовано роботу 7 ліцейних гуртків наукового, спортивного та художньо-естетичного напрямів;

-         організовано роботу 3 факультативів з правознавства, фізики, математики;

Робота ліцею систематично висвітлюється в ЗМІ, телебаченні, радіо, науково-методичних виданнях міста та області. 

Завданнями педагогічного колективу к контексті реалізації програми розвитку ліцею стали:

- поглиблення змісту загальноосвітньої підготовки учнів з окремих предметів навчального плану шляхом створення профільних класів, класів з поглибленим вивченням предметів, організації роботи факультативів, гуртків, спецкурсів;

- продовження діяльності наукового товариства учнів, залучення обдарованих дітей до науково-дослідницької діяльності;

- підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки педагогічних працівників шляхом організації роботи школи професійної адаптації молодого вчителя, методичних об’єднань учителів-предметників, творчих груп, проведення методичних тижнів, декад;

- удосконалення роботи органів учнівського самоврядування, широке залучення його до вирішення питань організації навчально-виховного процесу, життєдіяльності ліцею;

- забезпечення роботи науково-практичних семінарів з актуальних питань навчання й виховання ліцеїстів;

- продовження роботи щодо забезпечення охорони та зміцнення здоров’я учнів;

- підвищення іміджу навчального закладу;

- поширення передового педагогічного досвіду працівників ліцею шляхом друку матеріалів у фахових виданнях;

- створення умов для оволодіння педагогами інноваційними методиками з метою підвищення результативності навчально-виховного процесу.

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою в ліцеї була створена методична рада, до складу якої ввійшли заступники директора з навчально-виховної роботи, керівники ліцейних методичних об’єднань учителів, психолог.

Протягом 2012 – 2013 н. р. на базі ліцею було проведено загальноміські семінари та майстер-класи:

- міський семінар психологів – презентація досвіду роботи практичного психолога Давидової О.В.;

- міська педагогічна майстерня «Формування й розвиток критичного мислення на уроках»;

- засідання міських методичних об’єднань учителів інформатики, технічної праці;

- загальноліцейний методичний фестиваль «Ми крокуємо до майстерності».

Семінари проведені на належному науково-теоретичному, методичному рівнях. Значну роботу з підготовки до семінарів було проведено заступниками директора з навчально-виховної роботи  Макашовою Ю.В., Цюпкою Ю.Г., Шохиревою Л.С., учителями         Карпенко С.І., Кууск О.Є., Юраш Н.Л., Капустою І.О., Горбель С.І.,       Сітало О.О., Коломійцевою М.О., Зубарєвою М.В., Шитком О.А.,      Колісник І.О., Чайдаком О.В., Терещенком Ю.П., практичним психологом Давидовою О.В.

Методичні надбання педагогів будуть представлені на ХІV обласному ярмарку педагогічних технологій «Творчі сходинки освітян Полтавщини», що проходитиме в серпні 2013 року. На ярмарок підготовлено 3 матеріали з 3 номінацій.

Протягом 2012 – 2013 н. р. було організовано роботу 9 методичних об’єднань учителів-предметників, 13 творчих груп та лабораторій учителів.

На початок 2012 – 2013 н. р. якісний склад педагогічного колективу становив:

-                     спеціаліст вищої категорії 35, що складає 53 %;

-                     спеціаліст І категорії 10, що складає 15 %;

-                     спеціаліст ІІ категорії 10, що складає 15 %;

-                     спеціаліст 8, що складає 12 %;

-                     9-ий тарифний розряд – 3, що складає 5 %;

-                     1 учитель має почесне звання «Заслужений учитель України»;

-                     9 учителів мають педагогічне звання «учитель-методист»;

-                     5 – нагороджено знаком Відмінник освіти України;

-                     16 учителів ліцею мають педагогічне звання «старший учитель».

Протягом року вчителі ліцею підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі в роботі ліцейних, загальноміських і обласних семінарів, навчання на курсах післядипломної освіти, а також у рамках атестації. 9 педагогів ліцею  пройшли курси підвищення кваліфікації, 6 (9 % педагогічного колективу) педагогічних працівників – атестацію. З них 1 – підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 3 – установлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії», 1 – установлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії», 1 – відповідає посаді «провідний бібліотекар».

Відповідно до навчального плану роботи ліцею за рахунок варіативної складової навчального плану було організовано факультативні заняття з математики, інформатики, правознавства, біології, хімії, фізики, англійської мови; організовано роботу гуртків, до участі в яких залучено здібних ліцеїстів. На заняттях учні поглиблено опрацьовували навчальний матеріал з предметів, розв’язували олімпіадні завдання.

У 2012 – 2013 н. р. учні ліцею брали участь у І – ІV етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, у І – ІІІ етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, у Міжнародному конкурсі знавців рідної мови імені П.Яцика, у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у міському математичному конкурсі, присвяченому пам’яті М.В.Остроградського,  у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру – 2013», у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник», у Всеукраїнських конкурсах з інформатики «Бобер», з історії «Лелека», з біології «Колосок» та з фізики «Левеня», у міському конкурсі туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» і показали високі результати:

Збірна команда учнів ліцею посіла 6 місце в спортивних змаганнях, що проводилися в залік спартакіади серед школярів м. Кременчука.

Педагоги ліцею протягом 2012 – 2013 навчального року також брали участь у конкурсах та майстер-класах, працювали над апробацією підручників, друкувалися у фахових періодичних видання:

-         учасником обласного майстер-класу із проблеми упровадження ІКТ на уроках української мови й літератури на базі Кременчуцького педагогічного училища став учитель української мови та літератури Мирошниченко С.М., який виступив із доповіддю на тему «Вивчення української мови та літератури в умовах профільної школи»;

-         проведено апробацію підручників з української мови для 11 класу     (Макашова Ю.В.), з хімії для 11 класу (Пугач Н.С.), зі світової літератури для 11 класу (Юраш Н.Л.), з історії України для 11 класу (Кууск О.Є.);

-         учасниками обласного фестивалю педагогічної майстерності «Золотий фонд уроків Полтавщини» стали вчитель географії Горбель С.І. та початкових класів Зубарєва М.В.;

-         лектором всеукраїнського проекту «Звягельські діалоги» стала вчитель української мови та літератури Макашова Ю.В., яка виступила із доповіддю на тему «Організація активного навчання та розвиток критичного мислення на уроках української мови та літератури»;

-         надруковано статті у фахових періодичних виданнях, інтернет-сайтах. Зокрема, Макашова Ю.В. (3 публ.), Сітало О.О. (3 публ.), Старчик Г.І. (1 публ.)

Отже, слід зазначити, що методична робота у 2012 – 2013 н. р. проводилася на високому рівні.

Протягом поточного року на базі кафедри вчителів початкової школи діяла творча лабораторія по роботі з обдарованими дітьми. Результатом роботи стало виявлення обдарованих дітей з української мови та математики, розроблення індивідуальних програм щодо сприяння розвитку інтелектуальних та творчих здібностей, підготовки до міських олімпіад.

Слід відзначити роботу кафедри вчителів інформатики за допомогу в підготовці, створення мультимедійних презентацій. Представлено науково-методичні проекти по експерименту «1+1» та «Обдарована дитина» в початкових класах. Створено авторські посібники по вищезазначеному проекту у 7 частинах.

 Отже, підсумовуючи, слід зазначити, що методична робота у                  2012-2013 н.р. проводилася на достатньо високому рівні.

Поряд з цим ще залишаються нереалізованими окремі можливості внутрішньо шкільної методичної роботи, що впливає на формування престижу ліцею. Насамперед потребує покращення рівень комп’ютеризації навчального закладу. Необхідно посилити увагу для удосконалення методів та форм з обдарованими учнями. Це має забезпечити подальше вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення якості, доступності й ефективності освіти.

З метою удосконалення роботи з обдарованими учнями години варіативної складової розподілялися на поглиблене вивчення окремих предметів, факультативи тощо. Зокрема слід зазначити, що для підготовки обдарованої молоді за рахунок бюджетних та спонсорських коштів на підготовку призерів олімпіад та МАН було витрачено близько 100 тис грн.

3. Педагогічні  кадри

На сьогоднішній день ліцей повністю забезпечено висококваліфікованими педагогічними кадрами.

Укомплектованість Кременчуцького ліцею інформаційних технологій №30 імені Н.М.Шевченко педкадрами на 2010-2011 н. р. – 100%.

Всього  педпрацівників станом на 01.10.2011 року – 76.

З них: основних педпрацівників – 67;

           у відпустці по догляду за дитиною – 3.

Кількість працівників, прийнятих на роботу за сумісництвом з інших установ, організацій та підприємств – 6.

Освіта педпрацівників закладу:

-         вища – 90%;

-         середня спеціальна –5,7%.

Протягом 2012-2-13 року курси підвищення кваліфікації пройшли 21 вчитель. Атестовано у 2012-2013 році 13 вчителів, з них підвищили кваліфікаційну категорію –9 , підтвердили – 4.  Підтверджено та присвоєно педагогічне звання «старший вчитель» - 2 вчителям, а звання вчитель-методист - 1.

Нагороджено грамотами Департаменту освіти Полтавської ОДА                      1 особа, виконкому Кременчуцької міської ради 4 особи, грамотами управління освіти виконкому Кременчуцької міської ради 22 особи, листами подяки 16 осіб.

Харчування

Охоплено гарячим харчуванням всього 564 дітей. З них:

сніданок за рахунок бюджетних коштів для учнів 1-4 класів – 414 дітей;

-   5-11 класи – 150 дітей;

     - обіди для учнів пільгових категорій - 6 осіб: 4 дитини, позбавлені батьківського піклування, 2 дитини-сироти,

          -   дієтчиків - 9 осіб.

     Користуються буфетом 994 учні (95%).

Вартість сніданків для учнів 1-4 класів за рахунок бюджетних коштів складає 4.40 грн. для учнів пільгових категорій 5.70 грн.

Виховна робота

Протягом навчального року виховну роботу було організовано відповідно до основних положень  «Конвенції про права дитини» згідно з: законом України «Про освіту», національною програмою «Діти України», Національною доктриною розвитку освіти, Концепцією громадянського виховання,  Комплексною програмою профілактики правопорушень.

Виховна мета ліцею – розвиток особистості, здатної адаптуватися в суспільстві яке динамічно трансформується, на засадах загальнокультурних  та національних цінностей, з ціннісним ставленням до природи, суспільства, держави, нації, готової до самоосвіти і самовиховання.

 Досягнення цієї мети здійснювалося через основні напрямки виховання : громадянське , патріотичне, морально-правове, художньо-естетичне, екологічне, трудове, фізичне, превентивне виховання, формування здорового способу життя, сприяння творчому розвитку особистості.

Протягом року в ліцеї проводились загальноліцейні заходи:

Предметні тижні:

олімпійського спорту,«Барви мого краю», географії  «Це моя земля»,тиждень безпеки життєдіяльності, правових знань «Подорож  у країну права», дні математики, дні англійської мови, дні рідної мови «Ти наше диво калинове, кохана українська мово», тиждень «Людина та її здоров’я», шевченківські дні тощо.

Акції: «Школа - наш дім», «Пошук» «Діти, допоможіть дітям», виготовлення подарунків дітям-сиротам, малозабезпеченим, «Посади дерево»,«День птаха»,«Шкільне подвір’я»,«Озеленення».

Загальноліцейні творчі справи: до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, пам’яті жертв голодомору і політичних репресій, Збройних Сил України, до Всесвітнього Дня боротьби зі Снідом, рідної мови, Захисника Вітчизни, Чорнобильської трагедії, Дня Перемоги, свято ліцею.

Продовжує свою роботу дитяча організація «Ліцейне містечко». Її головним завданням є формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з почуттям національної свідомості. Учні 1-4 класів  - моряки під «Вітрилами Надії», 5-8 класів - працюють за напрямками «Веселка»,9-11 кл.-творчо живуть в організації « Джерело». Організація працює злагоджено, і тому  робота органів самоврядування цього року, так як і минулого, була нагороджена грамотою районної організації «Армія Добра».

 

Соціальний захист дітей пільгових категорій

Належним чином проводилася робота з дітьми пільгового контингенту: обстежено матеріально-побутові умови цих учнів, за необхідністю надано матеріальну допомогу, в цьому році її отримали 5 учнів, 1 дитина  будуть  залучені до оздоровлення у пришкільному та позашкільному оздоровчому таборах.

Залучення педагогічної і батьківської громадськості до керування діяльністю ліцеєм, співробітництво з громадськими організаціями.

Відповідно до Статуту ліцею педагогічна і батьківська громадськість беруть активну участь в управлінні навчальним закладом.

Так, найважливіші питання розвитку ліцею, планування  роботи, виносяться на розгляд педагогічної ради, Ради ліцею, батьківського комітету. виключно колегіально – на щотижневих нарадах  вирішуються поточні питання нашого життя і роботи. Протягом 2011-2012 н.р. батьки ліцею створили благодійний фонд «Планета добра», який пройшов відповідну реєстрацію та відкриття рахунку в банку.

На рівні кожного класу створені і діють батьківські комітети, що беруть активну участь в організації повсякденної роботи і навчально-виховного процесу.

Батьки учнів беруть участь в контролі організації харчування учнів, їхнього медичного обслуговування, залучаються також до роботи з неблагонадійними родинами з метою запобігання негативних умов виховання дітей (соціальна комісія).

Піклувальна рада та фінансово-господарча комісія батьківського комітету ліцею  сприяють проведенню ремонтних робіт в кабінетах та приміщеннях ліцею, а також заохочення обдарованих дітей та дітей пільгових категорій (акція «Створи добро!», свято «Сузір’я талантів», «День ліцею» тощо).

Впродовж навчального року проводяться  загальноліцейні батьківські конференції,  батьківські збори за паралелями та класні збори, що свідчить про налагоджену спільну роботу педколективу ліцею з батьками учнів.

Для організації взаємодії між педагогічною та батьківською громадськістю в ліцеї створена Рада батьків учнів ліцею, що  об’єднує представників від кожного класу, та Координаційна рада батьківської громади.

За  2012-2013 навчальний рік було проведено 5 засідань батьківської ради учнів ліцею, на яких розглядалися питання, пов’язані з організацією роботи з обдарованими учнями та підготовки їх до олімпіад та захисту наукових робіт в МАН, про дотриманням вимог щодо шкільної форми, профілактики травматизму серед учнів.

Особливу увагу  всіх батьківських комітетів було звернено  на соціальний захист учнів із сімей соціально-вразливих категорій (діти-сироти, діти-інваліди, діти з малозабезпечених сімей). Також висвітлювались питання підвищення рівня навчальних досягнень учнів за результатами І семестру.

За цей навчальний рік було проведено 4 батьківські конференції, що дали можливість розглянути питання навчально-виховного процесу в ліцеї. На цих конференціях  адміністрація ліцею і батьківська громада обговорюють найбільш хвилюючі питання життєдіяльності навчального закладу.

Слід зазначити, що протягом року ліцей та наших учнів було відзначено як лауреатів та переможців міських конкурсів художньої самодіяльності. Серед них ансамбль бального танцю «Сузір’я» та шкільний хор.

Створення умов  для забезпечення прав і свобод учасників              навчально-виховного процесу.

З метою 100%  охоплення дітей шкільного віку навчанням в ліцеї постійно проводиться організаційна робота, по недопущенню бездоглядності та невідвідування учнями ліцею. Проводиться обстеження житлових умов учнів з багатодітних, малозабезпечених родин, родин, де склалися незадовільні умови для навчання та виховання дітей. Таким родинам надається допомога, в тому числі і матеріальна, за рахунок проведення благодійних акцій і спонсорської допомоги.   За останні  роки в мікрорайоні ліцею немає дітей шкільного віку, що не навчаються.                      Відповідно до річного плану роботи ліцею у 2012-2013 навчальному році та наказу по ліцею «Про організацію роботи з правового виховання» проводиться робота з профілактики правопорушень серед учнів ліцею. Діє Рада профілактики правопорушень, яка працює щомісячно протягом навчального року.                                                                                             На засіданнях ради були розглянуті такі теоретичні питання, як  педагогічна занедбаність серед учнів «групи ризику», робота класних керівників з учнями, схильними до бродяжництва, стан правопорушень у ліцеї, залучення учнів, схильних до правопорушень, до гуртків та секцій, пропуски навчальних занять учнями без поважних причин, запобігання поширення наркоманії, токсикоманії, негативних явищ серед учнів 9-11 класів.                                                                                            Регулярними стали проведення батьківських зборів з запрошенням психолога. На базі 9 класів було розглянуто питання впливу алкогольних та психоактивних речовин на організм підлітків, родинні стосунки дітей та батьків, у 7-8 класах розглянуто питання відповідальності батьків за вчинки дітей.                                                                                                                Значну роботу  виконує  практичний психолог ліцею  Давидова О.В.,  щодо виявлення дітей «групи ризику». Відпрацьований алгоритм виявлення дітей даної категорії. З ними також проводилась індивідуальна робота психолога та класних керівників. Всі класні керівники, які мають в класі дітей на внутрішньоліцейному обліку та дітей «групи ризику» отримали методичні вказівки та рекомендації щодо роботи з ними.                            Медичне обслуговування учнів навчального закладу здійснює міська дитяча лікарня та медична сестра Худенко Любов Миколаївна.

Моральне та матеріальне стимулювання педпрацівників

        Оздоровлено у літньому сезоні 2012 року 6 дітей  працівників ліцею (віком до 18 років) у заміських оздоровчих таборах відпочинку «Супутник» та «Ювілейний».

       Забезпечено новорічними подарунками 37 дітей (віком до 15 років) працівників ліцею.

У період з 1січня 2012 року по 31 травня 2013року було оздоровлено 5 педпрацівників ліцею у санаторно-курортних закладах.

       Організовано пришкільний табір відпочинку «Сонячна країна» в якому оздоровлюються 105 учнів ліцею та майбутні першокласники. З них отримують безкоштовне харчування 3 учні пільгових категорій.

Матеріальне стимулювання працівників

Премії 82700, 15 грн.

Щорічна грошова 79071, 34грн.

Матеріальна допомога на оздоровлення 103774, 97 грн.

Поліпшення матеріально-технічної бази

Протягом року вдалося не дивлячись на кризу поліпшити і матеріально-технічну базу навчального закладу, а саме:

·        Створено новий сучасний комп’ютерний клас з 11 машинами;

·        Оснащено сучасними технічними засобами (телевізорами) 3 кабінети;

·        Замінено 65  вікон  (31 батьки , 34 спонсорські)

·        Проведено, ремонти мереж водопостачання та водовідведення в підвальному приміщенні.

·        Повірені манометри, прибори обліку  ваги, перезаправлено вогнегасники;

·        Придбано нові ваги в шкільну їдальню;

·        Проведено поточний ремонт з заміною батарей системи теплопостачання;

·        Здійснено заміну лічильників електроенергії згідно припису ПАТ «Полтаваобленерго»;

·        Проведено заміну двох задвижок на тепловий вузол та його технічне обслуговування;

·         Встановлено 3  мультимедійні  проектори в кабінети правознавства та інформатики  ;

·        З метою сучасного оснащення актової зали придбано світову апаратуру, стійки для неї, відбійники на стіни, встановлено шафу на електрощитову;

·        придбано новий посуд (6 тис.) та оновлено весь кухонний інвентар в їдальні,

·         проведено капітальний ремонт електрообладнання в їдальні (плити та жарочна шафа)

·        своєчасно та в повному обсязі вивозиться опале листя та сміття з території навчального закладу,

·        пофарбовано дитячий ігровий майданчик, ліквідовано 7 аварійних пеньків

·        щомісячно проводиться покіс трави (спонсорські), здійснюється закупівля бензину для газонокосарок.

·        здійснювалась передплата періодичних видань

·        протягом року постійно закуповується необхідний господарчий інвентар та миючі засоби;

·        для проведення поточних ремонтів приміщень навчального закладу придбано фарбу, лак, цемент, сатен та ізогіпси, шпателя, щітки, крейду, тощо;

·        систематично оновлюється господарський інвентар, а саме, придбано пожежну драбину, закуплено відра для миття підлоги, неткане полотно, спецодяг для працівників харчоблоку,  інвентар для прибирання подвір’я (20 граблів, 10 мітел, 30 віників)

·        оновлено спортивний інвентар на кафедрі фізичного виховання;

·        проведено поточний ремонт медичного кабінету, зокрема придбано необхідну кількість медичних препаратів першої невідкладної допомоги на суму 4.300 грн,,  ширму для проведення щеплень, напільні ваги, термометри, новий тонометр;

·        щомісячно оплачуються послуги управляючої компанії «Добробит» та охоронного підприємства «Явір», послуги з інформаційно-технічної  підтримки роботи комп’ютерної техніки

·        завершується капітальний ремонт малої спортивної зали;

В зв’язку з недостатнім бюджетним фінансуванням та великою кількістю переможців міського та обласного етапів Всеукраїнських олімпіад виникла необхідність у додатковому фінансуванні відряджень обдарованих учнів у сумі 9992,00грн. За погодженням з Радою Директорів були профінансовані відповідні видатки у зазначеній сумі.

Також повідомляю Вас, шановні присутні, що протягом року засновниками благодійного фонду організовано бухгалтерський облік  коштів фонду, що зазначено у актах перевірки та протоколах засідань керівних органів БФ «Планета добра».

 

 

Директор ліцею № 30 О.М.Шиян