Субота, 24.02.2018, 22:03 | Вітаю Вас Гість

Кременчуцький навчально-виховний комплекс

"Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - ліцей" №30 імені Н.М. Шевченко

Меню сайту
Контантна інформація
Телефон приймальні:
5-33-40
Телефон директора:
5-16-14
Телефон заступника:
5-37-15
E-mail:
kremlit30@gmail.com
Адреса:
м.Кременчук,
пров. О.Кошового, 3


Просмотреть увеличенную карту

 

Вивчаємо Scratch
Права дитини
Національна дитяча гарча лінія
Національна гарча лінія
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Пошук
Друзі сайту


Яндекс.Метрика

Умови прийому

Умови порядку прийому дітей до 1 класу

Листа МОН України від 14.02.2015 № 1/9-71

Відповідно до статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту" зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, коледжів, що містять у своїй структурі школу І ступеня) здійснюється на без конкурсній основі.

Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні (Вулиці: Київська: парні номера будинків; Миру №: 17, 21, 23, 27, 31, 33, 35, 37. Провулки: О. Кошового; Морозова; Героїв Бреста №: 87, 89, 93. Тупики: Піщані 1-й, 2-й, 3-й).

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Інформація про закріплення (чи відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування) обов’язково має розміщуватись на сайтах школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників.

Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

  • заява на ім’я директора школи;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична картка встановленого зразка.

Інших документів для зарахування дитини до 1 класу не передбачено. 

Умови прийому для класів І-ІІ ступенів (крім 1 кл.)

Умови прийому для учнів класів І-ІІ ступенів (крім 1 кл.) здійснюється без проведення конкурсу і, як правило, відповідно до мікрорайону (Вулиці: Київська: парні номера будинків; Миру №: 17, 21, 23, 27, 31, 33, 35, 37. Провулки: О. Кошового; Морозова; Героїв Бреста №: 87, 89, 93. Тупики: Піщані 1-й, 2-й, 3-й).

Для зарахування необхідно:

  • заява на ім’я директора школи;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • згода на обробку персональних даних;
  • сформована особова справа з попереднього навчального закладу;
  • медична картка встановленого зразка.

Умови прийому до ліцейних класів ІІІ ст. (10 кл.)

1. Загальні положення

1.1. Приймання дітей до ліцею здійснюється на конкурсній основі.

1.2. У конкурсному відборі (конкурсі) можуть брати участь учні незалежно від місця проживання.

1.3. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

2. Організація конкурсу

2.1. Правила конкурсного приймання оголошуються не пізніше ніж за два місяці до його початку. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу розміщується у приміщенні ліцею. Зміст оголошення доводиться до відома населення через місцеві засоби масової інформації.

2.2.  Не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу в ліцеї вивішується перелік питань з навчальних предметів, за якими проводитимуться випробування, а також теми творчих робіт із зазначенням вимог до їх змісту, порядку оформлення та подання.

2.3. Випробування в рамках основного конкурсного приймання проводяться лише після закінчення навчального року (червень-липень). За наявності вільних місць допускається додаткове конкурсне приймання (серпень), яке має бути організоване таким чином, щоб зарахування учнів відбулося не пізніше ніж за тиждень до початку нового навчального року.

2.4. Додаткове конкурсне приймання може, як виняток, відбуватися протягом навчального року за наявності вільних місць за таких самих умов, що й основний. При цьому наповнюваність класів не повинна перевищувати  30 учнів.

2.5. Для проведення конкурсних випробувань у ліцеї створюється конкурсна приймальна комісія, склад якої затверджується наказом директора ліцею. До складу конкурсної комісії залучається практичний психолог. Головою конкурсної комісії є директор ліцею або його заступник.

2.6.  Умовами конкурсу передбачено проведення випробувань із профільних предметів природничо-математичного та суспільно-гуманітарного напрямів.

З кожного предмета створюється предметна комісія, яку очолює член конкурсної комісії; її склад затверджується наказом директора ліцею.

2.7. До участі в конкурсі допускаються учні на підставі особистої заяви (для неповнолітніх – заяви батьків або осіб, які їх замінюють), що подається на ім'я директора ліцею та свідоцтва про базову середню освіту.

2.8.  До конкурсної комісії можна подавати копії дипломів, грамот, інших документів, які підтверджують здібності учнів з обраної спеціалізації та відображають їх навчальні досягнення.

2.9. Не дозволяється вимагати від учнів характеристик з попереднього місця навчання, довідок з місця роботи батьків.

2.10. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС користуються правом пільгового прийому до ліцейних класів.

3. Проведення конкурсу

3.1.  Конкурсні випробування для учнів, які вступають до 10-х класів ліцею, проводяться з профільних предметів (письмова робота).

Випробування з профільних предметів (тести) для учнів, які вступають до ліцейних класів з загальноосвітніх шкіл проводяться за типовими навчальними планами загальноосвітніх закладів.

Адміністрація ліцею самостійно визначає чисельність приймальної та предметних комісій, а також види, форми проведення та кількість конкурсних випробувань, але не більше трьох з урахуванням співбесіди.

3.2.   Конкурсні випробування для учнів, які вступають до ліцейних класів проводяться за умови наявності вільних місць, під час основного конкурсного приймання або протягом навчального року на підставі результатів співбесіди та конкурсного випробування.

Приймання учнів до ліцею з інших навчальних закладів нового типу за спеціалізацією, за якою дитина навчалась раніше, може відбуватися за результатами співбесіди.

3.3.   Співбесіда, як один з видів конкурсних випробувань учнів, які вступають до ліцею, передбачає виконання спеціальних діагностичних завдань для виявлення здібностей і нахилів дитини, рівня її інтелекту та наявності творчого потенціалу.

Такі завдання з урахуванням спеціалізації ліцею розробляє конкурсна комісія на основі матеріалів, запропонованих центрами практичної психології і соціальної роботи (психологічними службами), та затверджує директор ліцею за погодженням з відповідним органом управління освітою.

3.4.  Варіанти письмових завдань (тестів), теми творчих робіт для конкурсних випробувань, зміст яких має відповідати навчальним програмам середньої загальноосвітньої школи відповідного класу, розробляються кафедрами, методичними об'єднаннями вчителів та затверджуються директором ліцею за погодженням з відповідним органом управління освітою.

3.5.   Не допускається застосовувати ті самі варіанти завдань для випробувань, що відбуваються у різні дні.

3.6.    Конкурсні завдання зберігаються у директора ліцею в запечатаному конверті, що його відкриває в день випробування голова предметної комісії у присутності її членів та вступників.

3.7.  Для проведення конкурсного випробування у письмовій формі вступникам видається папір зі штампом ліцею; передбачається, що першу сторінку буде відділено від самої письмової роботи.

Після закінчення випробування письмові роботи шифруються головою предметної комісії та передаються для перевірки членам цієї комісії без титульної сторінки. Дешифрування робіт здійснюється головою предметної комісії після виставлення балів.

3.8.  Обсяг і тривалість написання вступниками письмових робіт, інших видів випробувань визначає голова конкурсної комісії.

3.9.  Письмові роботи учасників конкурсу та аркуші із записами, зробленими вступниками під час підготовки до усної відповіді, зберігаються у ліцеї протягом року. Місце їх зберігання визначає директор ліцею.

3.10.  Результати конкурсних випробувань (у тому числі співбесіди) оформляються у вигляді протоколів відповідної комісії, які зберігаються в тому самому порядку, що й протоколи державної підсумкової атестації учнів.

3.11.  Результати усного випробування оголошуються в день проведення, письмового - не пізніше, ніж через три дні після його проведення. Списки вступників з виставленими балами вивішуються у приміщенні ліцею для загального ознайомлення.

3.12. Учасники міжнародних олімпіад, призери та переможці конкурсів, III-IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, а також призери II та III етапів конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук звільняються від конкурсного випробування з відповідного предмету чи базової дисципліни (для учнів-членів МАН). У такому разі учневі виставляється до протоколу максимальна кількість балів.

3.13.  Учні-випускники 9 класів, які за результатами навчання отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою, звільняються від випробування з відповідних предметів із виставленням до протоколу максимальної кількості балів.

3.14.  З категоріями учнів, зазначеними в пунктах 3.12-3.13, допускається проведення тільки одного випробування – співбесіди. Якщо за результатами співбесіди учень не підтверджує своїх попередніх досягнень, він бере участь у конкурсних випробуваннях на загальних умовах.

3.15. Діти, які хворіли під час проведення конкурсу, зобов'язані подати медичну довідку, на підставі чого їм надається право участі в повторних конкурсних випробуваннях, терміни проведення яких визначає директор ліцею.

3.16. Діти, які не з'явились на конкурсне випробування без поважних причин, до наступних випробувань не допускаються.

3.17. Учні, які мають бажання змінити профіль навчання, отримують можливість зробити це на підставі результатів співбесіди з профільних предметів чи письмового конкурсного випробування, при умові наявності вільних місць.

4. Порядок зарахування

4.1. Учні, які згідно з рейтингом пройшли конкурс, зараховуються до ліцею наказом директора на підставі рішення конкурсної комісії. Зарахування учнів проводиться протягом 5 днів після оголошення результатів конкурсу.

4.2. До ліцею подаються такі документи: копія свідоцтва про народження, особова справа, медична картка, згода на обробку персональних даних.

4.3. Якщо учні, їх батьки або особи, які їх замінюють, не згодні з рішенням конкурсної комісії, вони можуть звернутися до голови цієї комісії з апеляцією.

Апеляція подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом трьох днів з дня її подання. Для розгляду апеляцій створюється апеляційна комісія, чисельність та склад якої визначаються директором ліцею за погодженням з відповідним органом управління освітою. Проведення додаткових випробувань під час розгляду апеляцій забороняється.

4.4. У разі, якщо висновки апеляційної комісії не задовольняють осіб, які подали апеляцію, останні можуть звернутися до відповідного органу управління освітою, який створює свою апеляційну комісію, рішення якої є остаточним.

5. Порядок відрахування

5.1.  Діти, які зараховані до ліцею, але не приступили до занять без поважних причин протягом 10 днів від їх початку, відраховуються з ліцею. На звільнені місця може проводитися додаткове конкурсне приймання.

5.2.  У разі, якщо учень пропустив заняття без поважних причин протягом 10 днів, за рішенням педагогічної ради, він може бути відрахований з ліцею.

5.3.  Якщо учень отримує оцінки початкового рівня за результатами семестрового чи річного оцінювання, він може бути відрахований з ліцею на підставі рішення педагогічної ради.

 6. Контроль за проведенням конкурсу

6.1.  Директор ліцею несе персональну відповідальність за дотримання вимог даного Положення про порядок конкурсного приймання учнів до Кременчуцького ліцею інформаційних технологій № 30 імені Н.М. Шевченко Кременчуцької міської ради Полтавської області.

6.2.  Контроль за організацією та проведенням конкурсу, порядком зарахування дітей до ліцею за його результатами покладається на відповідний орган управління освітою.

6.3. При порушенні ліцеєм вимог даного Положення про порядок конкурсного приймання, розроблених ліцеєм, рішенням відповідного органу управління освітою результати конкурсу визнаються недійсними. У такому разі орган управління освітою, що приймав це рішення, організовує і проводить повторний конкурс, результат якого є остаточним.